preload
Część 1


Włoski na Szóstkę
Część 1Dla początkujących

Autor: Anna Kowalik
Liczba lekcji: 15 (w tym 3 lekcje próbne)


Bezterminowy dostęp:
69 zł
Lezione 1: Come ti chiami?
W pierwszej lekcji poznasz kilka podstawowych zwrotów. Nauczysz się przedstawiać i pytać o imię inne osoby. Dowiesz się, jak powiedzieć skąd pochodzisz i gdzie mieszkasz. Nauczysz się również nazw kilku narodowości oraz zapoznasz się z włoskimi nazwami stolic najważniejszych krajów.


Lezione 2: Come stai?
Podczas drugiego spotkania dowiesz się, jak zapytać kogoś o samopoczucie oraz nauczysz się podstawowych zwrotów, których używamy na powitanie i na pożegnanie. Będzie też trochę gramatyki, gdyż zapoznam Cię z zaimkami osobowymi występującymi w języku włoskim.


Lezione 3: Avere o essere? Ecco la domanda!
Tę lekcję zaczniemy od małej dawki gramatyki. Poznasz dwa podstawowe czasowniki włoskie, które umożliwią Ci budowanie zdań. Przyjrzymy się też bliżej rodzajom i liczbie mnogiej rzeczownika. Na koniec nauczysz się opisywać wygląd osób.


4
Lekcja 4: Mówisz po włosku?
Lezione 4: Parli italiano?
Czwarta lekcja to ogromny krok w nauce języka. Dzięki czasowi teraźniejszemu, który będziemy w niej omawiać, będziesz już całkiem swobodnie umiał tworzyć zdania po włosku. Będzie to też lekcja pełna pytań, gdyż poznamy wiele zaimków pytajnych. Na koniec porozmawiamy o językach obcych i zaznajomisz się z kolejnymi nazwami geograficznymi.
Niedostępna


5
Lekcja 5: Ile masz lat?
Lezione 5: Quanti anni hai?
Tematem tej lekcji są liczby. Nauczysz się liczyć do trzydziestu, dzięki temu będziesz mógł powiedzieć ile masz lat i zapytać o to innych. W części gramatycznej zajmiemy się rodzajnikiem określonym rzeczownika.
Niedostępna


6
Lekcja 6: Jaki zawód wykonujesz?
Lezione 6: Che lavoro fai?
Ta lekcja poświęcona będzie różnym profesjom. Będziesz umiał po niej opowiedzieć czym się zajmujesz Ty oraz znane Ci osoby. Nauczysz się też kilku nieregularnych czasowników czasu teraźniejszego i poznasz schematy ich odmiany.
Niedostępna


7
Lekcja 7: Idziesz z nami do kina?
Lezione 7: Vieni con noi al cinema?
Na dzisiejszej lekcji porozmawiamy o rozrywce. Pójdziemy do kina, na dyskotekę, na mecz i w wiele innych miejsc. Nauczysz się proponować i reagować na różne propozycje rozrywki. Poznasz też kolejną porcję czasowników nieregularnych oraz czasowniki modalne.
Niedostępna


8
Lekcja 8: Która jest godzina?
Lezione 8: Che ore sono?
Dzisiaj kolejna porcja liczebników, tym razem nauczysz się liczyć do 100. Po tej lekcji będziesz też umiał powiedzieć dokładnie, która jest godzina. Na koniec poznasz kolejny rodzajnik, tym razem nieokreślony.
Niedostępna


9
Lekcja 9: Jaki dziś jest dzień?
Lezione 9: Che giorno è oggi?
Zaczniemy od dni tygodnia, dzięki którym nauczysz się mówić co robisz w poszczególne dni. Dzisiaj wprowadzę Ci temat przyimków, którymi można wyrazić bardzo wiele rzeczy. Przedstawię Ci zatem kilka wyrażeń skonstruowanych za pomocą przyimków.
Niedostępna


10
Lekcja 10: Moja rodzina.
Lezione 10: Mia famiglia.
W lekcji dziesiątej prawie wyłącznie będziemy rozmawiać o rodzinie. Nauczysz się przedstawiać członków rodziny oraz opisywać ich wygląd i charakter. W tym celu potrzebny Ci będzie zaimek dzierżawczy, który poznasz w trakcie spotkania.
Niedostępna


11
Lekcja 11: Wstaję o 7:00 i idę się myć.
Lezione 11: Mi alzo alle 7:00 e vado a lavarmi.
Dzisiejszy temat to zwykły dzień. Nauczysz się odmieniać czasowniki zwrotne i opowiadać o czynnościach, które wykonujesz każdego dnia. Na tej lekcji poznasz też liczebniki porządkowe.
Niedostępna


12
Lekcja 12: Szafa znajduje się na prawo od kanapy.
Lezione 12: L'armadio si trova a destra del divano.
Na początku dwunastej lekcji dowiesz się co to są Preposizioni articolate, które przydadzą Ci się w kolejnej części lekcji, w której będziemy rozmawiać o domu i znajdujących się w nim meblach i sprzętach. Nauczę Cię też zaimków, które pozwolą Ci na określenie pozycji przedmiotów względem siebie.
Niedostępna


13
Lekcja 13: W moim pokoju są dwa krzesła.
Lezione 13: Nella mia stanza ci sono due sedie.
Druga część spotkania poświęconego tematyce domu. Tym razem przyjrzymy się pomieszczeniom i dowiesz się, jak opowiadać co się w nich znajduje. Zapoznasz się też z formą grzecznościową, dzięki której będziesz mógł uprzejmie rozmawiać ze starszymi osobami oraz dowiesz się jeszcze więcej na temat Preposizioni articolate. Na koniec lekcji opowiesz, jak wygląda Twoje ulubione pomieszczenie w domu.
Niedostępna


14
Lekcja 14: W sierpniu pojechałam do Paryża.
Lezione 14: Ad agosto sono andata a Parigi.
Zaczniemy wiosennie, rozmawiając o porach roku. Następnie poznasz nazwy wszystkich miesięcy i nauczysz się opowiadać co robisz w poszczególnych porach roku. W sekcji gramatycznej poznasz czas przeszły dokonany Passato prossimo.
Niedostępna


15
Lekcja 15: Gdzie byłeś na wakacjach?
Lezione 15: Dove sei stato in vacanza?
W tej lekcji zapoznasz się z kolejną porcją informacji na temat Passato prossimo. Nauczysz się nieregularnych form imiesłowów biernych. Dzięki temu będziesz mógł opowiedzieć gdzie spędziłeś wakacje i co na nich robiłeś. Poznasz też wyrażenia, które służą do określania przeszłości.
Niedostępna


TEST
Test końcowy
Test finale
Test końcowy sprawdzający i oceniający Twoją wiedzę po przerobieniu kursu.