preload
Część 2


Włoski na Szóstkę
Część 2Dla średnio zaawansowanych

Autor: Anna Kowalik
Liczba lekcji: 15 (w tym 3 lekcje próbne)


Bezterminowy dostęp:
79 zł
Lezione 16: Che tempo fa oggi?
W tej lekcji porozmawiamy o pogodzie, dzięki czemu nauczysz się opisywać zjawiska atmosferyczne. Poznasz też czas przyszły prosty i nauczysz się kilku wyrażeń służących do określania przyszłości.


Lezione 17: Il conto per favore.
Dzisiaj pójdziemy do restauracji. Nauczysz się zamawiać stolik i wybierać i omawiać dania z karty. Poznasz też nazwę kilku przedmiotów znajdujących się na stole. W części gramatycznej zapoznasz się z ostatnim już rodzajnikiem Articolo partitivo.


Lezione 18: Le arance? Sì, le voglio!
Tym razem pójdziemy razem na zakupy. Poznasz bardzo dużo słownictwa, dzięki któremu dowiesz się jak i co można kupić w supermarkecie. Nauczysz się też rozmawiać ze sprzedawcą w sklepie i prosić o różne produkty spożywcze. W tej lekcji zapoznasz się też z zaimkiem dopełnieniowym bliższym oraz dowiesz się, jak go stosować w zdaniach modalnych.


19
Lekcja 19: Płacę gotówką.
Lezione 19: Pago in contanti.
W tej lekcji porozmawiamy o liczbach. Nauczysz się nazywać różne waluty i dowiesz się, jak dokonywać płatności różnymi metodami. W dziale gramatycznym pozostaniemy w temacie liczb, gdyż zapoznasz się z liczebnikami do miliarda oraz wieloma wyrażeniami, służącymi do wyrażenia ilości.
Niedostępna


20
Lekcja 20: Bolą mnie kolana.
Lezione 20: Mi fanno male le ginocchia.
Dzisiejszą lekcję zaczniemy od gramatyki, w której omówimy nieregularne formy rzeczowników. Następnie trochę źle się poczujesz i będziemy musieli iść do doktora :-) Nauczę Cię, jak opowiadać o tym, co Cię boli i co Ci dolega. Nauczysz się też opisywać większość części ciała.
Niedostępna


21
Lekcja 21: Idziemy na shopping!
Lezione 21: Andiamo a fare lo shopping!
Ta lekcja to kontynuacja tematu zaimka dopełnieniowego, tym razem poznasz drugą jego wersję, czyli zaimek dopełnieniowy dalszy. Na koniec lekcji nauczysz się opisywać ubiór człowieka - poznasz różne części garderoby i ich kolory.
Niedostępna


22
Lekcja 22: Podoba Ci się moja bluzka?
Lezione 22: Ti piace la mia maglia?
W tej lekcji również będziemy zajmować się tematem ubioru. Dowiesz się, jak mówić o swoich modowych upodobaniach i pójdziesz na zakupy do sklepu odzieżowego. Na koniec przekażę Ci kilka niezbędnych informacji na temat zaimków dopełnieniowych w czasach złożonych.
Niedostępna


23
Lekcja 23: Przepraszam, jak dojść do Placu Navona?
Lezione 23: Scusa, per andare in Piazza Navona?
Tę lekcję spędzimy w mieście. Dowiesz się, jakie obiekty mogą się w nim znajdować oraz nauczysz się wskazywać i pytać o drogę do jakiegoś miejsca. W tym celu przyda Ci się tryb rozkazujący, który właśnie poznasz w tej lekcji.
Niedostępna


24
Lekcja 24: Nie, nie i jeszcze raz nie!
Lezione 24: No, no e ancora una volta no!
W życiu trzeba umieć mówić "nie". Dlatego w tej lekcji nauczę Cię różnych odcieni tego słowa oraz innych wyrażeń, które informują o jakimś braku lub niedostatku. Po tej lekcji będziesz też umiał wydawać zakazy w trybie rozkazującym.
Niedostępna


25
Lekcja 25: Tamten hotel jest bardzo drogi.
Lezione 25: Quell'albergo è molto caro.
Ta lekcja poświęcona jest podróżowaniu i nocowaniu w hotelu. Nauczysz się, jak zamówić sobie pokój i wyrazić swoje preferencje. Poznasz też dwa zaimki wskazujące: bliższy - questo i dalszy - quello.
Niedostępna


26
Lekcja 26: Joanna jest wyższa od Karola.
Lezione 26: Giovanna è più alta di Carlo.
Dzisiaj pogłębimy temat opisu człowieka zaczęty w pierwszej części kursu. Nauczysz się dokładniej opisywać wygląd i charakter osób oraz porównywać ze sobą różne ich cechy. Będzie Ci w tym pomocne zagadnienie, które omówimy w sekcji gramatycznej, a mianowicie porównania, czyli Comparativi.
Niedostępna


27
Lekcja 27: Mógłby Pan otworzyć okno?
Lezione 27: Potrebbe aprire la finestra?
W tej lekcji poznasz tryb warunkowy Condizionale semplice. Nauczysz się też poruszać po dworcu i lotnisku, dzięki czemu będziesz mógł bez przeszkód sam podróżować po Włoszech. Nauczysz się kupować bilet, pytać o odjazdy pociągów i dowiesz się, jak odprawić się na lotnisku.
Niedostępna


28
Lekcja 28: Łukasz jest najlepszym studentem w klasie.
Lezione 28: Luca è il migliore studente della classe.
Dzisiejsza lekcja poświęcona jest szkole. Dowiesz się, jak wygląda system edukacyjny we Włoszech, nauczysz się rozmawiać o swoich ulubionych przedmiotach szkolnych oraz opisywać przedmioty w klasie. Na koniec poznasz też zasady stopniowania przymiotników.
Niedostępna


29
Lekcja 29: Boże Narodzenie z rodziną, Wielkanoc z kim chcesz.
Lezione 29: Natale con i tuoi, Pasqua con chi vuoi.
To lekcja poświęcona świętom i tradycjom. Poznasz najważniejsze daty w kalendarzu włoskim i dowiesz się, jakie są z nimi związane tradycje. Na koniec lekcji dowiesz się co to takiego bezwzględny stopień najwyższy przymiotnika i nauczysz się go stosować.
Niedostępna


30
Lekcja 30: Kiedy byłem mały, nie chodziłem do przedszkola.
Lezione 30: Quando ero piccolo non andavo a scuola materna.
Ostatnią lekcję tego kursu poświęcimy wspominaniu. Poznasz kolejny czas przeszły - tym razem niedokonany Imperfetto, dzięki któremu będziesz mógł powrócić do czasów dzieciństwa i opowiedzieć co robiłeś, kiedy miałeś kilka lat i jakie były twoje ulubione zabawy.
Niedostępna


TEST
Test końcowy
Test finale
Test końcowy sprawdzający i oceniający Twoją wiedzę po przerobieniu kursu.