preload
Część 3


Włoski na Szóstkę
Część 3Dla średnio zaawansowanych - poziom wyższy

Autor: Anna Kowalik
Liczba lekcji: 15 (w tym 3 lekcje próbne)


Bezterminowy dostęp:
79 zł
Lezione 31: Appena avrò finito la scuola farò un grande viaggio.
W pierwszej lekcji porozmawiamy o planach na przyszłość i marzeniach. Przypomnisz sobie użycie czasu Futuro Semplice, a także poznasz kolejny czas przyszły, zwany Futuro Composto lub Anteriore.


Lezione 32: Ci vogliono ancora due piatti fondi e due piattini.
Podczas tego spotkania przyjrzymy się bliżej sprzętom znajdującym się w poszczególnych pomieszczeniach domu, dzięki czemu będziesz mógł jeszcze dokładniej je opisać. W części gramatycznej zajmiemy się dwoma nietypowymi czasownikami "volerci" i "metterci".


Lezione 33: Sto lavando i piatti.
Dzisiaj pozostaniemy w tematyce domu, choć być może temat dzisiejszej lekcji nie jest Twoją największą pasją :-), porozmawiamy bowiem o pracach domowych. Zaznajomię Cię również z dwiema konstrukcjami czasownikowymi, dzięki którym będziesz potrafił powiedzieć, że jesteś w trakcie wykonywania jakiejś czynności albo właśnie masz zamiar ją wykonać. Do tego będzie Ci jeszcze potrzebny imiesłów przysłówkowy bierny, czyli gerundio presente.


34
Lekcja 34: Podczas gdy prasowałam, przyszła Patrizia.
Lezione 34: Mentre stiravo è venuta Patrizia.
Jeszcze raz w tym kursie powrócimy do przeszłości. Przyjrzymy się ponownie czasom przeszłym Imperfetto i Passato Prossimo, a dokładniej ich wzajemnym relacjom oraz znaczeniu, które nadają zdaniom.
Niedostępna


35
Lekcja 35: Pies, który szczeka, nie gryzie.
Lezione 35: Il cane che abbaia non morde.
Będzie to lekcja poświęcona zwierzętom oraz życiu na wsi. Przedstawię Ci również kilka przysłów włoskich, w których występują właśnie zwierzęta. W części gramatycznej zapoznasz się z zaimkami względnymi "che", "cui" oraz "il/la quale", które pozwolą Ci budować bardziej skomplikowane zdania złożone i formułować definicje.
Niedostępna


36
Lekcja 36: Matematyka? Nic z niej nie rozumiem!
Lezione 36: La matematica? Non ci capisco niente!
To będzie lekcja o królowej nauk - matematyce. Nauczysz się wykonywać podstawowe działania matematyczne, dowiesz się, jak nazywają się po włosku niektóre miary oraz figury geometryczne. Na dzisiejszym spotkaniu zapoznasz się również z kolejnymi funkcjami partykuły ci oraz z zaimkiem ne.
Niedostępna


37
Lekcja 37: Życzenia? Sama je sobie złożę!
Lezione 37: Gli auguri? Me li faccio da sola!
W tej lekcji zajmiemy się korespondencją. Nauczysz się jak napisać list do kolegi oraz do szefa. Po dzisiejszym spotkaniu będziesz również umiał złożyć komuś życzenia. Dowiesz się też co dzieje się z dwoma zaimkami, kiedy występują koło siebie w zdaniu.
Niedostępna


38
Lekcja 38: Przekąski? Jest ich mnóstwo!
Lezione 38: Gli stuzzichini? Ce ne sono parecchi!
Temat dzisiejszej lekcji będzie kontynuacją poprzedniej. Będziemy bowiem w dalszym ciągu mówić o Pronomi combinati. Na szczęście na koniec lekcji czeka nas nagroda, gdyż pójdziemy na imprezę.
Niedostępna


39
Lekcja 39: Włóż to do naczynia żaroodpornego!
Lezione 39: Mettilo nella pirofila!
To będzie pyszna lekcja. Najpierw sobie trochę porozkazujemy - nauczę Cię jak stosować tryb rozkazujący Imperfetto z zaimkami - aby potem udać się do kuchni i upichcić coś wspaniałego.
Niedostępna


40
Lekcja 40: Dzisiaj komputer jest wykorzystywany do wielu rzeczy.
Lezione 40: Oggi si usa il computer per tante cose.
Świat tak szybko się zmienia, a my musimy pozostać na czasie, dlatego właśnie dzisiejsza lekcja będzie poświęcona komputerom i technice. W części gramatycznej będziemy zaś mówić o nieosobowej formie czasownika.
Niedostępna


41
Lekcja 41: Niektóre osoby bardzo boją się pająków.
Lezione 41: Alcune persone hanno molta paura di ragni.
Na dzisiejszym spotkaniu porozmawiamy o miłości, emocjach, lękach i innych uczuciach. Nie zabraknie oczywiście gramatyki, w której omówimy sobie dokładnie zaimki nieokreślone, takie jak "ktoś", "każdy", "niektórzy" i wiele innych.
Niedostępna


42
Lekcja 42: Ostatnio nie jestem w formie.
Lezione 42: Ultimamente non sono in forma.
Co powiesz na małą dawkę sportu? Przecież nie samą nauką człowiek żyje :-). Porozmawiamy zatem o aktywności fizycznej, a żebyś mógł ładnie i sprawnie o tym opowiedzieć, zapoznam Cię również z przysłówkiem.
Niedostępna


43
Lekcja 43: Powodzenia!
Lezione 43: In bocca al lupo!
Dzisiaj "rozpracujemy" temat przyimków, dowiesz się kiedy jakie przyimki można stosować. Poza tym przedstawię Ci kilka popularnych wyrażeń idiomatycznych. Na koniec pójdziemy na malutkie zakupy, podczas których zapoznasz się z nazwami niektórych sklepów i punktów usługowych.
Niedostępna


44
Lekcja 44: Poszedłbym na koncert, ale byłem chory.
Lezione 44: Sarei andato al concerto ma ero malato.
To będzie miła lekcja, gdyż porozmawiamy w niej o hobby i zainteresowaniach. Poznasz też kolejny tryb warunkowy - tym razem czasu przeszłego Condizionale Semplice lub Composto - i dowiesz się jakie ma on zastosowanie.
Niedostępna


45
Lekcja 45: Jeśli będziesz korzystać z komunikacji miejskiej, pomożesz naszej planecie.
Lezione 45: Se usi i mezzi pubblici aiuti il nostro pianeta.
Ostatnią lekcję tej części kursu poświęcimy gdybaniu. Nauczysz się budowania zdań warunkowych, dzięki którym będziesz mógł powiedzieć, że zrobisz coś pod jakimś warunkiem. Porozmawiamy też o bardzo ważnym w dzisiejszych czasach zagadnieniu, jakim jest ekologia.
Niedostępna


TEST
Test końcowy
Test finale
Test końcowy sprawdzający i oceniający Twoją wiedzę po przerobieniu kursu.