preload
Strona głównaKursyWłoski na Szóstkę › Lekcje tematyczne

Włoski - Lekcja bonusowa 1
Poziom: Dla średnio zaawansowanych
Autor: Anna Kowalik

Piłka jest jedna, a bramki są dwie
Ciao! Dzisiejsze spotkanie poświęcimy piłce nożnej, która jest jednym z najważniejszych sportów we Włoszech. Miliony Włochów odwiedzają regularnie stadiony sportowe, żeby kibicować swoim ukochanym drużynom, a jeszcze więcej ogląda mecze w telewizji. W trakcie tej lekcji dowiesz się sporo o kulturze piłki nożnej we Włoszech, a także poznasz słownictwo, które może Ci się przydać podczas oglądania meczów piłkarskich.

WięcejWłoski - Lekcja bonusowa 2
Poziom: Dla średnio zaawansowanych - poziom wyższy
Autor: Anna Kowalik

Kawa dobra już od rana
Ciao! Czy jesteś kawoszem? Jeśli tak, to ucieszy cię temat dzisiejszej lekcji. Lecz jeśli nie przepadasz za kawą, to nie martw się. Na pewno z przyjemnością zapoznasz się z nieodłącznym elementem kultury włoskiej, jakim jest właśnie picie kawy. W lekcji tej dowiesz się, jak pija się kawę w Italii, a także jak zamówić ją w barze. Poznasz zasady prawidłowego przyrządzania pysznego espresso, wyjaśnione przez eksperta w tej dziedzinie. Ciekawy? Zapraszam!

WięcejWłoski - Lekcja bonusowa 3
Poziom: Dla początkujących
Autor: Anna Kowalik

Ja nie potrafię, a on nie jest w stanie
Dzisiejsza lekcja poświęcona jest dwóm czasownikom mówiącym o tym, co możemy i co potrafimy zrobić - "potere" i "sapere". Różnica między nimi jest niby oczywista, ale czasami niuanse językowe potrafią spłatać figla. Jeśli więc chcesz osiągnąć biegłość w używaniu tych czasowników w codziennych sytuacjach, zapraszam Cię na lekcję.

WięcejWłoski - Lekcja bonusowa 4
Poziom: Dla początkujących
Autor: Anna Kowalik

C'è o è? - Kto to wie?
Podczas tej lekcji wyjaśnię Ci pewien niuans gramatyki języka włoskiego, którego rozumienie ma czasem fundamentalne znaczenie i pomaga uniknąć niepotrzebnych nieporozumień i chaosu komunikacyjnego. Chodzi o czasownik "być", a dokładniej o jego dwie formy: "essere", czyli formę podstawową, oraz "esserci", czyli "wzbogaconą" o okolicznik miejsca "ci" - "tam/tutaj".

WięcejWłoski - Lekcja bonusowa 5
Poziom: Dla początkujących
Autor: Anna Kowalik

Nawiązywanie znajomości
Czy kiedykolwiek byłeś we Włoszech? Jeśli tak, z pewnością wiesz, ze Włosi to bardzo otwarty i kontaktowy naród, który bardzo chętnie nawiązuje nowe znajomości, zwłaszcza jeśli jesteś niebieskooką blondynką ;-) Jeśli wakacje we Włoszech to doświadczenie, które wciąż jeszcze jest przed Tobą, być może będziesz chciał dowiedzieć się, jak nawiązać rozmowę z rodowitym Włochem czy Włoszką. Tego właśnie nauczę Cię w dzisiejszej lekcji.

WięcejWłoski - Lekcja bonusowa 6
Poziom: Dla początkujących
Autor: Anna Kowalik

Sztuka uwodzenia
Witam Cię na lekcji poświęconej sztuce flirtowania we Włoszech! Jak zapewne wiesz, Włosi to bardzo kochliwy i romantyczny naród. Z pewnością nie raz słyszałeś określenie "latin lover", które odnosi się między innymi właśnie do potomków Romea i Julii. Czy chcesz dowiedzieć się, jak nawiązać znajomość z przystojnym brunetem lub ponętną brunetką podczas wakacyjnej podróży do Włoch? Jeśli tak, zapraszam Cię do przerobienia lekcji, podczas której nauczysz się podstawowych zwrotów i wyrażeń oraz zapoznasz się z kontekstem kulturowym tej sfery życia.

WięcejInformacja o lekcjach bonusowych
Lekcje bonusowe są rozszerzeniem naszych standardowych kursów i są przeznaczone głównie dla osób, które już z tych kursów korzystają bądź zamierzają z nich skorzystać. Lekcje te dotyczą konkretnego słownictwa tematycznego (związanego np. z kulturą, obyczajami, geografią itp.) bądź określonego zagadnienia gramatycznego, nie ujętego szczegółowo w kursach standardowych.

Aktualnie lekcje bonusowe są całkowicie bezpłatne i pełnią funkcję promocyjną, zachęcając do korzystania z naszych standardowych kursów językowych z serii "Na Szóstkę".